En İyi Film Adayları 1. 2. 3.
Ahlat Ağacı
Ailecek Şaşkınız
Arif v 216
Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok
Aydede
Bizi Hatırla
Bizim İçin Şampiyon
Börü
Cebimdeki Yabancı
Daha
Deliler Fatih'in Fermanı
Direniş Karatay
Hadi Be Oğlum
Hedefim Sensin
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman
Kaybedenler Kulübü Yolda
Kelebekler
Müslüm
Ölümlü Dünya
Yol Arkadaşım 2
En İyi Kadın Oyuncu Adayları 1. 2. 3.
Burcu Biricik(Her Şey Seninle Güzel)
Demet Akbağ (Hedefim Sensin)
Demet Evgar (Sofra Sırları)
Ezgi Eyüboğlu Yıldırım (Yol Arkadaşım 2)
Ezgi Mola (Aydede)
Farah Zeynep Abdullah (Bizim İçin Şampiyon)
Gizem Karaca Ekmekçi (Hürkuş: Göklerdeki Kahraman)
Hande Doğandemir (Kaybedenler Kulübü Yolda)
İrem Sak (Düğüm Salonu)
Meltem Kaptan (Ölümlü Dünya)
Nur Fettahoğlu (Deliler Fatih’in Fermanı)
Saadet Işıl Aksoy (Ailecek Şaşkınız)
Seda Bakan (Arif V 216)
Tuğçe Altuğ (Kelebekler)
Zerrin Tekindor (Müslüm)
En İyi Erkek Oyuncu Adayları 1. 2. 3.
Ahmet MümtazTaylan(Ölümlü Dünya)
Altan Erkekli (Bizi Hatırla)
Ata Demirer (Hedefim Sensin)
Aydın Doğu Demirkol (Ahlat Ağacı)
Cem Uçan (Deliler: Fatih'in Fermanı)
Cem Yılmaz (Arif ve 216)
Ekin Koç (Bizim İçin Şampiyon)
Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
Hilmi Cem İntepe (Hürkuş: Göklerdeki Kahraman)
Kıvanç Tatlıtuğ (Hadi Be Oğlum)
Mehmet Aslantuğ (Direniş Karatay)
Mert Fırat (Her Şey Seninle Güzel)
Nejat İşler (Kaybedenler Kulübü Yolda)
Timuçin Esen (Müslüm)
Zafer Algöz (Görevimiz Tatil)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayları 1. 2. 3.
Ayça Bingöl (Müslüm)
Bennu Yıldırımlar (Ahlat Ağacı)
Binnur Kaya (Bizi Hatırla)
Gonca Vuslateri (Hedefim Sensin)
Günay Karacaoğlu (Ailecek Şaşkınız)
Hazar Ergüçlü (Herşey Seninle Güzel)
İrem Sak (Ölümlü Dünya)
Merve Çağıran (Kaybedenler Kulübü Yolda)
Miray Daner (Hürkuş: Göklerdeki Kahraman)
Şebnem Dönmez (Çakallarla Dans 5)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Adayları 1. 2. 3.
Cengiz Bozkurt (Ailecek Şaşkınız)
Enis Arıkan (Görevimiz Tatil)
Erkan Can (Müslüm)
Feyyaz Yiğit (Ölümlü Dünya)
Fikret Kuşkan (Bizim İçin Şampiyon)
Güven Kıraç (Kafalar Karışık)
İlker Aksum (Hedefim Sensin)
Ozan Güven (Arif v 216)
Şahin Irmak (Düğüm Salonu)
Yetkin Dikinciler (Deliler: Fatih'in Fermanı)
En İyi Yönetmen Adayları 1. 2. 3.
Abdurrahman Öner (Aydede)
Ahmet Katıksız (Bizim İçin Şampiyon)
Ali Atay (Ölümlü Dünya)
Bedran Güzel (Yol Arkadaşım 2)
Bora Egemen (Hadi Be Oğlum)
Cem Özüduru / Can Emre (Börü)
Çağan Irmak ( Bizi Hatırla)
Ketche - Can Ulkay (Müslüm)
Kıvanç Baruönü (Arif ve 216)
Kıvanç Baruönü (Hedefim Sensin)
Kudret Sabancı (Hürkuş Göklerdeki Kahraman)
Mehmet Ada Öztekin (Kaybedenler Kulübü Yolda)
Nuri Bilge Ceylan (Ahlat Ağacı)
Onur Saylak (Daha)
Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
Osman Kaya (Deliler: Fatih'in Fermanı)
Selahattin Sancaklı (Direniş Karatay)
Selçuk Aydemir (Ailecek Şaşkınız)
Serra Yılmaz (Cebimdeki Yabancı)
Tolga Karaçelik (Kelebekler)
En İyi Animasyon Film Adayları 1. 2. 3.
İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi
Kral Şakir Oyun Zamanı
Rafadan Tayfa Dehliz Macerası
Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi
En İyi Sosyal Medya Fenomeni Film Adayları 1. 2. 3.
4N1K 2
Cumali Ceber 2
Enes Batur : Hayal Mi Gerçek Mi ?
Facia Üçlü
Kafalar Karışık
En İyi Senaryo Adayları 1. 2. 3.
Ahlat Ağacı (Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan, Akın Aksu)
Arif V 216 (Cem Yılmaz)
Bizim İçin Şampiyon (Ahmet Katıksız, Serkan Yoruk)
Börü (Alper Çağlar)
Daha (Hakan Günday, Onur Saylak, Doğu Yaşar Akal)
Hadi Be Oğlum (Fırat Parlak – Koray Şahin – Bora Egemen- Rahşan Çiğdem İnan – Ali Kemal Güven)
Hedefim Sensin (Ata Demirer)
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (Savaş Korkmaz - Kudret Sabancı)
Müslüm (Hakan Günday, Gürhan Özçiftçi)
Ölümlü Dünya (Ali Atay, Ali Demirel, Aziz Kedi, Volkan Sümbül, Feyyaz Yiğit)
En İyi Kurgu Adayları 1. 2. 3.
Ahlat Ağacı (Nuri Bilge Ceylan)
Ariv V 216 (Neslihan Kuş - İlker Özcan)
Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Murat Özgüllü)
Bizim İçin Şampiyon (Aylin Zoi Tinel)
Müslüm (Mustafa Preşeva)
En İyi Görüntü Yönetmeni Adayları 1. 2. 3.
Feza Çaldıran (Daha)
Gökhan Tiryaki (Ahlat Ağacı)
Jean Paul Seresin(Arif ve 216)
Martin Szecsanov (Müslüm)
Serkan Güler (Bizim İçin Şampiyon)
En İyi Sanat Yönetmeni Adayları 1. 2. 3.
Aysun Özdemir - Fatih Ergin- (Hürkuş: Göklerdeki Kahraman)
İbrahim İldem – Reza Hemmatirad - (Deliler: Fatih'in Fermanı)
Özkan Çimenli - (Arif V 216)
Özlem Görer - Fırat Yünlüel (Müslüm)
Yavuz Fazlıoğlu - (Direniş Karatay)
En İyi Kostüm Tasarımı Adayları 1. 2. 3.
Arif V 216 (Baran Uğurlu)
Deliler : Fatih'in Fermanı (Makbule Mercan)
Direniş Karatay (Barış Avcı, Zeynep Kartal)
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (Didem Umurhan Aşık)
Müslüm (Baran Uğurlu)
En İyi Görsel Efekt Adayları 1. 2. 3.
Arif V 216 (Merih Öztaylan)
Deliler: Fatihin Fermanı (Servet Aksoy / Mukadder Kızılca)
Direniş Karatay (Gökhan Hotan)
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (Ömer Boduroğlu)
Siccin 5 (Hakan İlhan Kaya)
En İyi Müzik Adayları 1. 2. 3.
Ender Akay - Sunay Özgür (Müslüm)
Fahir Atakoğlu (Hadi Be Oğlum)
İlker Yurtcan – Tamer Süerdem - (Deliler Fatih’in Fermanı)
Mithat Can Özer (Cebimdeki Yabancı)
Toygar Işıklı (Bizim İçin Şampiyon)